Aktivismus, Reportáže, Solidární akce

Podzimní solidární a ekologická akce

V neděli 6. října proběhla ve spolupráci s aktivisty Generace Identity několikahodinová solidární akce na podporu Pražského azylu pro týrané psy, společně s menší, ekologicky zaměřenou akcí.

Pro potřeby útulku bylo vybráno tři tisíce korun, za které jsme nakoupili desítek kilogramů psích granulí a plechovek, deky do kotců a nová vodítka. Všechny naše dary přijali zaměstnanci azylu s vřelými díky. Nakonec jsme ještě všechny psy z útulku vyvedli ven na dlouhou procházku.

Dalším krokem bylo vyklizení přilehlého parku s dětským hřištěm, které bylo po letní sezóně zaneřáděné plastovými lahvemi, odpadky a dokonce i několika použitými injekčními stříkačkami. Celkový počet vyklizeného odpadu přesáhl tři velké odpadní pytle.

Zůstává tedy jasnou výzvou pro ostatní aktivisty – nyní, před zimou, je nejvhodnější čas na úklid přírody okolo vás. Životní prostředí a stav přírody je zodpovědností a vizitkou každého z nás. Nemluvme jen o ochraně přírody, konejme tak! Předejme naši přírodu dalším generacím ve stavu lepším, než jakou jsme ji dostali my.

V případě Vašeho zájmu o podporu či snad opatření nějakého psa z útulku týraných zvířat, kontakt zde:

Azyl opuštěných zvířat v Libni

Jeřábová 1 
190 00 Praha 9 – Libeň
číslo účtu: 2400239001/2010

Více zde: http://www.utulek-liben.com