Aktivismus, Solidární akce

Reakce na zákaz hidžábu na střední škole v Praze

Během tohoto týdne jistě mnoho z vás zaznamenalo dramatickou zprávu o zákazu nošení muslimského šátku hidžáb, kterého se domáhaly na jedné pražské střední škole, studentka z Afghánistánu (25) a Somálska (23). Jak reagujeme? Jako vlastenci cítíme povinnost ocenit osobní odvahu paní ředitelky PhDr. Ivanky Kohoutové, Ph.D., což jsme provedli formou děkovného otevřeného emailu. Obsah emailu je zveřejněn níže. Současně bychom rádi vyzvali naše čtenáře o pozornost nad tímto případem, který by se do budoucna mohl stát jednoduše precedentem pro budoucí nebezpečí hrozící z islámského extrémismu.

Již nyní je bohužel zřejmé, že případ bude mít dohru v soudní místnosti, přičemž podle tzv. „ochránců“ lidských práv jde samozřejmě o diskriminaci. Rádi bychom si položili řečnickou otázku, proč vlastně dvě dotyčné stěžující si studentky nestudují v zemích svého původu? Odpovězme si sami; protože v jejich zemích mají jako ženy zakázáno studovat. Místo toho, aby byly tedy vděčné za možnost a otevřenost, kterou jim český stát (a čeští lidé svými daněmi) poskytli, hrozí soudem. Místo pokory nám vnucují své zvyky.

Obsah otevřeného emailu:

Dobrý den,
v reakci na článek, zveřejněný ve všech hlavních českých mediálních zdrojích, týkající se Vašeho smělého odmítnutí ve věci otevřeného nošení muslimské šátku hidžáb, bych Vám chtěl jménem vlasteneckého sdružení Pro-Vlast srdečně poděkovat.
Vaše rozhodnutí považujeme za příklad vhodný následování. Jednoznačný projev odvahy a zásadovosti v dnešní době. Jsme velmi potěšeni, že v naší společnosti stále působí profesionálové, kteří se nebojí postavit za tradiční zásady svého povolání i přes všeobecné společensko-politické nátlaky.
I z tohoto důvodu bychom Vám rádi do budoucna nabídli pomocnou ruku v řešení možných potíží, které by Vaše rozhodnutí mohlo vyvolat. Jedná se především o doporučení specializované právní pomoci, jakožto přímou pomoc s propagací a medializací Vašeho případu. V případě Vašeho zájmu nás prosím neváhejte kontaktovat kdykoliv na tomto emailu.
Děkujeme.
 

Případ pro vás budeme dále sledovat a informovat vás o jeho vývoji.