Solidární akce

Zapomenuté Znojmo

V poslední době velmi vře situace ve Znojmě. Politiky i médii přehlížené město již dlouhou dobu tiše trpělo doslova nájezdy německých a rakouských Turků, kteří jezdí do jejich města za prostitucí, drogami (prodejem i nákupem) či se prostě „bavit“. Zábava v tureckém podání je však ve skutečnosti obtěžování znojemských občanů hlasitou hudbou, násilným chováním, pokusy o znásilnění, rvačkami a další kriminalitou. Ta v průběhu doby přerostla v několik znásilněných místních žen a dívek a v posledních dnech i ohavným podřezáním dvou mladíků, kteří jsou v současné době bojují o život v místní nemocnici. Několik desítek znojemských občanů bylo také okradeno či bezdůvodně napadeno. To vše za přihlížení místního policejního sboru, který buď situaci cíleně neřeší, či má svázané ruce od svých nadřízených.

Tato situace, která je už sama o sobě naprosto nepřijatelná, je ještě navíc zhoršována předchozím stavem; ve městě je už několik let druhá největší vietnamská tržnice Hatě, která ačkoliv je mezi místními známá jako lokalita, kde se ve velkém prodávají padělky snad všech světových značek, je celní správou naprosto ignorována. Dle informací místních je navíc centrem prodeje a dovozu drog. V minulých dnech navíc došlo k vyřizování účtů mezi členy vietnamské komunity, které skončily několika pobodanými.

Jak se k problému staví zástupci státu na radnici? Obludně narůstající kriminalitu již klasicky nejen, že neřeší, ale i naprosto ignorují. Jejich arogance vůči lidem, kterým mají sloužit a kteří je dosadili do úřadu, je naprosto neakceptovatelná.

Pojďme však ještě výše; kdo je opravdovým viníkem katastrofální situace ve Znojmě? Kdo dopustil, aby se stalo tolik hrozných zločinů? Kdo může za to, že se znojemští musí bát chodit po vlastních ulicích?

Odpověď je jednoduchá – naše vlastní vláda a její zástupci. Současná neutěšená situace je důsledkem dlouholetého ignorování narůstajícího problému, neřešených volání o pomoc a všeobecně rozšířenou politickou korektností Evropské Unie, která nutí problémy tohoto typu přehlížet. Vláda naší republiky znovu ukazuje svou neschopnost a přístup k problému ve stylu „když budu dělat, že problém nevidím, přestane existovat.“

Pokud by znojemská radnice správně nastavila a rozšířila policejní hlídky, pokud by začala klást důraz na vynucování dodržování platných zákonů týkajících se prostituce, gamblingu, užívání drog na veřejnosti, výtržností a rušení nočního klidu; většina těchto problémů by neexistovala.

Jako vlastenci z celé České Republiky cítíme povinnost pomoci místním lidem a podpořit je v jejich těžkém údělu. Rádi vidíme, že znojemští se však nenechají zastrašit a již se organizují. Posledním takovým pokusem je vytvoření petice, kterou doporučujeme všem našim příznivcům též podepsat. Můžete se také přidat do Facebook skupiny.

Dále bychom rádi vyzvali všechny znojemské, kteří zažili něco z výše popsaných problémů, aby se nám ozvali na redakční email: hlavni.provlast@gmail.com. Veškeré Vaše zkušenosti zveřejníme, aby celá republika viděla, čím si musíte každým dnem procházet! Situaci budeme navíc nadále podrobně sledovat.

Nejste sami!

– Redakce Pro-Vlast vytvořila tento článek s přispěním několika znojemských občanů a našeho místního zpravodaje, kterému chceme poděkovat!