Aktivismus, Přímá akce, Reportáže

Vánoční tažení za naše tradice a zvyky – Celá ČR (Video, fotografie)

Přinášíme Vám videoreportáž z první propagační akce za tradiční české Vánoce, tentokrát z Prahy.

Aktivisté akci pojali netradičně; místo klasického rozdávání letáčků se rozhodli sypat letáky s poselstvím za Vánoce bez stresu, komerce, konzumního šílenství a za naše tradice z několikapatrové výšky dolů, na nic netušící nakupující.

Ačkoliv jsme měli jisté pochybnosti o efektivitě, bylo až překvapující, kolik lidí si leták zvedlo či se snažilo chytit ještě ve vzduchu. O úspěchu nás pak potvrzuje rostoucí návštěvnost webu.

O to lepší je, že rozdávání letáků bude probíhat v dalších dnech hned na několika místech naší země; Ostravě, Děčíně, Opavě, Krnově, Neratovicích, Mělníku a Olomouci. Později v prosinci se pak bude opakovat ještě jednou v Praze a dalších městech celých Čech, Moravy a Slezka.

Aktualizace 11. prosince 2013: V Krnově proběhla první fáze propagační akce, bylo rozdáno několik stovek letáků! Děkujeme místním aktivistům!

Aktualizace 18. prosince 2013: V Holčovicích proběhlo též rozdávání letáků.  Děkujeme místním aktivistům!

Aktualizace 20. Prosince 2013: V Opavě proběhla velká letáková akce – několik stovek letáků bylo rozdáno a několik stovek bylo zanecháno ve schránkách. Velké díky místním aktivistům!

Pokud byste se rádi připojili k našemu svátečnímu propagačnímu tažení, neváhejte nás kontaktovat na mailu, či facebooku!

Malá ukázka z přípravy aktivit lokálních skupin:

Za naše tradice a zvyky, proti konzumerismu! Nenechme si vzít sváteční klid, nenechme si vzít naše sváteční tradice!