Aktivismus, Přímá akce, Solidární akce

Potrestejme šmejdy!

Jedním z nejhorších důsledků, vládou špatně nastavených zákonů, je tzv. „zájezd spojený se zajímavou propagační akcí“, kdy skupiny dobře sehraných „obchodníků“ slíbí předem vybraným starým lidem výlet, spojený s prodejem. Co se děje na takových akcích ve skutečnosti, je velmi dobře známo. Brutální nátlak, výhružky, vydírání, podvody se smlouvami a dokonce násilí na těch nejzranitelnějších. To vše jen kvůli (často celoživotním) úsporám těchto lidí, kteří tzv. „šmejdi“ (jak je nazval známý dokument Silvie Dymákové) chtějí.

V současné době se náš neschopný stát alespoň trochu snaží tyto darebácké aktivity potlačit. Výsledek je bohužel naprosto nedostatečný. Ukazuje spíše, než na reálný výsledek, na bezzubost a svázané ruce České obchodní inspekce.

Nátlak, podvod a násilí na těch nejzranitelnějších je podle nás vrcholem nemorálnosti a podlosti. I proto jsme se rozhodli, že jako vlastenci musíme proti takovému chování veřejně vystoupit.

Vyzýváme všechny naše příznivce, aby nás kontaktovali buď emailem: hlavni.provlast@gmail.com nebo na náš Facebook. Dejte nám vědět, pokud víte, kde se nachází sídlo takové podvodnické společnosti ve vašem městě, vesnici či kraji. Budeme rádi i za jakékoliv návrhy, týkající se tohoto tématu – jaké společnosti a firmy se dopouštějí těchto akcí ve vašem okolí, kdo za nimi stojí apod.

Děkujeme! Všichni společně za lepší vlast!

Podívejte se, jak aktivisté Mělník Pro-Vlast vyzdobili sklad zboží a propagační budovu jedné podvodnické firmy:

šmejdi_hlavní