Aktivismus, Přímá akce, Reportáže

Vyhlášení soutěže o vlajku

Během dnešního dne (28. února 2014) slavnostně ukončujeme soutěž „Ulov si svou vlajku EU“. Výsledky, pokračování a další informace dál v článku!

Když se nám během prosince urodil v hlavách nápad na uspořádání soutěže, netušili jsme, jaký úspěch bude mít. Nečekali jsme takové vzedmutí aktivismu a netušili jsme, jak moc Češi odmítají Evropskou unii.

Jsme velmi rádi, že naše soutěž narostla do takového rozsahu a že během svého krátkého trvání dokázala motivovat tolik aktivistů, kteří neváhali a vyrazili na lov vlajek.

V průběhu uplynulých měsíců nám někteří lidé pokládali dotazy jako: „Čeho tím dosáhnete?“ Nebo: „Proč to děláte?“ a další v podobném duchu. Vždy jsme odpovídali jasně: „Probudit co nejvíce lidí z jejich apatie a nechuti se starat o své okolí, o osud své země.“

Rozsah naší soutěže potvrzuje, že se nám to všem společně podařilo. Děkujeme všem, kteří se na soutěži jakkoliv podíleli. Ať už samotným lovcům, tak těm, kteří pomáhali, radili a všem dalším.

Samotné vyvrcholení soutěže však proběhne až 1. května, na svátek práce a shodou okolností na oslavy výročí deseti let od vstupu ČR do EU. O detailech vás budeme informovat. Sledujte náš Facebook a webové stránky. Máte se však na co těšit!

Ode dneška začínáme vybírat Vámi ulovené vlajky; budeme Vás jednotlivě kontaktovat – pokud by se na Vás nejpozději do 20. dubna nedostalo, bez prodlení se nám ozvěte.

Vyzýváme však všechny naše aktivisty a sympatizanty; i když soutěž skončila, nepřestávejte sundávat vlajky EU! Neustaneme, dokud se naše státní budovy nezbaví ponižujících cizích symbolů!

Soutěž řečí čísel:

  • Trvala dva měsíce, přesněji 67 dnů.
  • Bylo strženo přes 70 vlajek.
  • Zapojilo se do ní více, než 25 měst a vesnic.
  • Účastnili se aktivisté ze všech 14 krajů.

metals – obnovený_WEB

Celé výsledky:

1) Čáslav
2) Znojmo
3) Plzeň

– Cena za odvahu: Teplice
– Česté místo: Praha

4) Ústí nad Labem
5) Bohumín
6) Teplice a Český Krumlov
7) Přerov a Nový Bor

Po jedné vlajce, seřazeno dle času:

– Kladno
– Krnov
– Plzeň
– Soběslav
– Jablonec nad Nisou
– Mělník
– Rumburk
– Jílové u Prahy