Idea, Komentáře

Vymírání na český způsob

Globální oteplování? Úbytek deštných pralesů? Hospodářský růst? Boje o vodu? Polské potraviny? Kdepak, mnohem důležitější pro budoucnost naší vlasti, Evropy i celého Západního světa je nedostatek dětí. Češi, stejně jako většina Evropy, prostě vymírá. Pro generační obměnu národa je potřeba mít úhrnnou plodnost (počet dětí na matku) okolo 2,1. My jí v roce 2013 měli pouze 1,46. Výsledek? Narodilo se o třetinu méně dětí, než je potřeba, a zemřelo o 2 400 víc lidí, než se jich narodilo.

A bude mnohem hůř, odklad jsme měli jen díky generaci tzv. „Husákových dětí.“ V sousedním Německu, které vymírá už od 70-tých let, jich zemřelo dokonce o 200 tisíc víc, než se narodilo. Díky vysoké imigraci jsou Němci pomalu ale jistě nahrazováni cizinci, převážně z Turecka. A zatímco my jsme zatím na kraji propasti, v zemích východní a jižní Evropy už nastala úplná demografická katastrofa. Země jako Bulharsko nebo Lotyšsko přišly po roce 1989 už o čtvrtinu obyvatelstva (i díky emigraci)!

Proč je to hodně zlé:

 • V roce 2050 máme mít 1/3 důchodců a populace klesne o 1-2 miliony. Proč tak málo? Díky imigraci. Význam státu v rostoucím světě samozřejmě náležitě poklesne.
 • Čím dál neudržitelnější náklady na sociální systém, který už skomírá a je horko těžko financovatelný.
 • Dlouhodobé vymírání způsobí stále menší počet matek, takže půjde zastavit stále hůř. Čím déle čekáme, tím hůře to půjde zvrátit.
 • Klesající počet spotřebitelů znamená ekonomickou stagnaci a propad., tedy horší podmínky k životu.
 • Sníží se potenciál našeho obyvatelstva ve sportu, vědě, umění atd. Naše kulturní hodnota opadne.
 • Zatímco Evropa a Čechy vymírají, zbytek světa ne. Stejně jako naše neevropské menšiny, které u nás již žijí.
 • Nižší počet pracovníků bude znamenat větší tlak na jejich dovoz ze zahraničí.

Proč je to dobré:

 • Prý že kvůli přírodě a přelidnění. My ale přelidnění rozhodně nejsme a přírodě v arabských zemích, v zalidněných částech Afriky nebo v Indii se nijak zvlášť také nedaří…
 • Pro islámismus, který nás nemusí dobývat – stačí si počkat.

Jak tomu zabránit:

 • Osvěta, osvěta, osvěta a zase osvěta. V některých západních státech je porodnost o dost vyšší (Skandinávie, Benelux, Britské ostrovy a další anglosaské země) a vymírání zastavilo i Rusko. Inspirujme se! Motivujme pracující populaci a mladé lidi k zakládání rodin. Zbavme se současného, médii živeného, kultu „singles“ a dalších doslova proti-rodinných egoistických trendů.
 • Musí se změnit současný smutný stav, kdy je výhodnější nemít děti. Je nutné jejich počet započíst do důchodu. Čím víc, tím líp. Podmínit však vše jejich správnou výchovou. Pomoci mohou také velmi výrazné odpočty dětí z daní. Opět čím víc, tím líp, aby se však zároveň nepodporovalo rození dětí jako živnost. Je také třeba více školek a celkové zlepšení komfortu pro rodiny s více dětmi. Musí být normou mít tři a více dětí i v pracující populaci, aniž by se rodiče museli bát, zda finančně vyjdou či nikoliv.

securefamily

Zdroje a články k tématu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Czech_Republic#cite_note-1

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_natural_increase

http://demokratickystred.cz/demograficka-krize-ve-stredni-evrope/

http://zpravy.idnes.cz/cechu-ubude-a-zestarnou-0vs-/domaci.aspx?c=A130723_101152_domaci_maq