Reportáže

Vlastenecké výlety: 100 let od založení Sokola-Plesná

Naši moravskoslezští aktivisté se účastnili oslav 100 let od založení Sokola-Plesná.

14. června se konala oslava 100 let od založení Sokola v malé vesničce Plesná u Ostravy. Obec Sokolská je z našeho pohledu spjata s naší vlastí a národem od nepaměti, a to v dobách dobrých i zlých a nás osobně mrzí, že hlavně mladí lidé dnes již na tuto organizaci pozapomínají. O to víc si však vážíme všech těch, kdo tuto tradiční vlasteneckou organizaci drží při životě a věnují jí svůj volný čas, síly i odhodlání. Věříme, že bude aktivní i dalších sto let a dovolíme si věřit, že tomu i náš opravdu malý příspěvek v podobě tohoto článku, snad alespoň trochu napomůže.

Během tohoto svátečního dne jsme viděli tradiční kroje a vystoupení Sokola, včetně tanečního vystoupení těch nejmladších (což nám nedá zmínit, že je opravdu skvělé, že stále jsou rodiče, kteří vedou své ratolesti ke zdravému životnímu stylu a tradicím – ne každý má dnes takové štěstí!) Posléze jsme shlédli kombinované vystoupení mužů a žen s kruhy a dalšími proprietami. Musíme smeknout – na to, že se jednalo o akci na relativně malé vesnici, bylo vše perfektně sehrané, připravené a zorganizované.

Představeny pak byly rozličné sporty; od kopané, tenisu, badmintonu až k volejbalu a dalším. Vystoupení nakonec zakončila píseň Sokol v sólovém provedení, nadaná mladá pěvkyně.

Jsme velmi rádi a je nám ctí, že jsme mohli shlédnout bohatý, skvěle organizovaný, program. A to vše v přátelské atmosféře. Děkujeme všem, kteří se podíleli!

Věrni sobě, pravdě a spravedlnosti, moravskoslezští aktivisté Pro-Vlast.

Poznámka od redakce:

Doufejme, že s příchodem léta bude podobných akcí mnohem víc, a že i vy je budete aktivně podporovat! Neváhejte nám tedy zasílat vaše fotografie či krátké reportáže z tradičních akcí na náš email či Facebook. Budeme se těšit!

Galerie: