Komentáře, Reportáže

Co vám v televizi neřeknou: 15 000 lidí proti islamizaci (Drážďany)

Přinášíme vám exkluzivní reportáž od našeho příznivce, který se účastnil obrovského, 15 tisíc lidí čítajícího, průvodu proti islamizaci v německých Drážďanech. Text přinášíme neupravený, pouze s přidanými poznámkami v kurzívě.

Včerejší akce (15.12. 2014) v Drážďanech byla již devátá v pořadí (akce proti islamizaci organizované hnutím PEGIDA – v překladu Vlastenečtí Evropané Proti Islamizaci Západu) a postupně se účast zvyšuje. Jak již bylo zmíněno, oficiálně policie vydala vyjádření, že se té poslední zúčastnilo 15 tisíc lidí, ale na místě se mluvilo o 17 až 20 tisících. Během prvního proslovu bylo ukázáno na to, jak německá média účastníky této akce označují za neonacisty, rasisty a podobně, ale z mého vlastního pohledu, kdy jsem prošel v podstatě celé prostranství, se na místě sešli úplně normální lidé. Kdybych to řekl zjednodušeně, bylo to jako když se půjdete projít například v Plzni po náměstí a přilehlých ulicích. Takže zapomeňte na holohlavý dav s pravicí nahoru, jak se to celé snaží média prezentovat, ale spíš si představte vlastní rodiče, možná i prarodiče, bratry, sestry, paní která prodává v květinářství, nebo knihovníka. Během celé akce i následného pochodu byl absolutní klid a nedošlo vůbec k ničemu protizákonnému. Vlastně jediné, co se vlastně dělo „nad rámec“, byla proti-demonstrace organizace ANTIFA. (Odhadem 5-6 tisíc lidí, multikulturalisté a „antifašisté“ otevřeni islamizaci společnosti) Ale ty jsem vůbec neviděl, k nám se vůbec nepřiblížili, takže byla slyšet jen hlasitá hudba. Moje němčina není natolik dobrá, abych vám mohl popsat vše o čem se mluvilo, ale rozhodně za zmínku stojí to, že i když se tyhle akce konají, tak i přesto Drážďanská radnice během minulého týdne udělila dalším 12ti lidem azyl. Také jeden z řečníků vyzval policii, která na místě byla v opravdu obrovském počtu, aby příští pondělí, kdy se tato demonstrace bude opět konat, přišli mezi ně. Ne pracovně, ale soukromě, protože oni nemají zájem se s nimi někde prát, naopak, že vlastně tyto akce dělají i pro ně. Na konci celé akce bylo dokonce policii hromadně zatleskáno. Na místě se často opakoval pokřik „Wir sind das Volk“ („My jsme lid“, heslo z roku 1989) následovaný potleskem. Když jsem lidi kolem sebe pozoroval, bylo vidět, že problém multikulturalismu je v Německu obrovský, u některých lidí mi přišlo, že jsou již zoufalí.
Jak jsem psal, bohužel moje němčina není tak dobrá, abych Vám tu mohl citovat, co přesně řečníci říkali, ale zkráceně a zjednodušeně bych to řekl asi takhle; „Naše země, naše kultura a pokud tady chce žít někdo jiný, musí se tomu přizpůsobit, ne my jemu.“ Takže v podstatě to samé, co teď probíhá v podstatě po celé Evropě, kdy s přistěhovalci mají problémy snad všechny státy. Ještě Vám posílám tabulku, kde je vidět, jak roste počet účastníků na Drážďanské demonstraci. Podle mých informacích to v jiných městech také narůstá, ale čísla nejsou tak vysoká, ale to vím jenom z doslechu, sám jsem se po těchto informacích nepídil.

Tabulka nárůstu účastníků demonstrací PEGIDA:
PEGIDA

Dodáváme také vynikající komentář jednoho z našich čtenářů:

„V Německu to mají národovecké politické síly vždycky velmi obtížné. Ještě k tomu když se odváží kritizovat nebo rovnou vystoupit proti islamizaci či multikulturalismu. To se ihned aktivizuje tzv. občanská společnost (od CDU až po postkomunistickou Die Linke a intelektuály z Antifašistické akce), po vzoru Stalina se protivník označí za nacistu, neonacistu, fašistu, v lepším případě za extremistu a demokracie je zachráněna. PEGIDA je však v těchto dnech na parádním vzestupu, už ji dokonce zkritizovala i sama kancléřka. Když jsem viděl, jak ti jediní správní demokraté vyváděli u růstu a následného volebního úspěchu euroskeptické Alternativy pro Německo, tak tuto vlasteneckou protiislamistickou organizaci bude čekat jistě něco více, než jen opovržlivé pohledy. Ale to všechno je signál, že už i v Německu je nespokojenost se směřováním Evropy.

Zprávy z médií:
Anglicky (theguardian.com), německy (zeit.de) a zmatený český Blesk.cz.

V dalších dnech vám přineseme speciální článek, týkající se tohoto nového fenoménu!