Aktivismus, Přímá akce, Solidární akce

Inspirace: Aktivista PV se zastal oloupené ženy

Policejní deník nedávno informoval o incidentu, během kterého se jim podařilo zadržet ozbrojeného romského lupiče, který po týdny v Severních Čechách terorizoval ženy a okrádal je. Toho se jim po sérii krádeží a loupežných přepadení podařilo zadržet v České lípě. Celý případ má však jednu zajímavost; jedno z přepadení bylo částečně narušeno naším aktivistou.

Deník informoval: „Dne 27. března kolem 17.50 v Plynárenské ulici, jak už bylo jeho zvykem, zezadu přiběhl k 57leté ženě, vytrhl jí z ruky kabelku a dal se s ní na útěk. Ženě se snažil pomoci jeden kolemjdoucí. Mladík, kterého doběhl, ale na něj vytáhl nůž a vyhrožoval mu s ním. Muž, jehož totožnost policisté zatím neznají, ho proto dál nepronásledoval a nikdo mu to nemůže mít za zlé. (právní kvalifikace krádež)“

My však víme o něco málo více, než policisté; šlo o našeho velmi mladého aktivistu, který je již dlouhou dobou aktivním členem Pro-Vlast Česká lípa. Ten se zachoval velmi statečně a věříme, že by se měl stát příkladem pro všechny z nás. Situací, kdy kolemjdoucí nečinně přihlížejí na události, ve kterých potřebuje druhý pomoc, totiž přibývá. Pomoc potřebuje čas od času každý z nás a mělo by být výsadou vlastenců a nacionalistů, že to budou právě oni, kdo půjdou v této věci příkladem. Je nám velikou ctí, že L. je součástí Pro-Vlast a že tuto zkoušku obstál v plné cti.

Vyjádření našeho aktivisty:
Cestou z nádraží jsem uslyšel křik nějaké paní, které zloděj vytrhl zezadu kabelku. Rozeběhl jsem se za ním, doběhl ho, ale když jsem se ho snažil zadržet, vytáhl na mne o něco starší Rom nůž s dlouhou čepelí. Pronásledoval jsem tedy zloděje z větší vzdálenosti a navigoval přitom po telefonu policii. Co mne zarazilo, bylo chování ostatních kolemjdoucích, kteří situaci naprosto ignorovali. Kdyby se našlo více ochotných lidí pomoci, mohl být lupič dopaden již v tento den a další ženy mohly být ušetřeny ozbrojeného napadení. Být součástí Pro-Vlast znamená osobní angažovanost, pomoc druhým a hlavně boj proti ignorantství a nesolidaritě dnešní doby. Tyto hodnoty zastávám a věřím, že to, co jsem udělal, je standard, který by měli všichni ctít. Jak moc jsou tyto hodnoty třeba, mi ukázal neznámý kolemjdoucí, kterého když jsem se ptal, zda mám volat policii, tak odvětil „můžeš“ a šel dále.

Děkujeme!

AktivistaPV