Komentáře

Halal znamená podporovat islamizaci

Během 5. května zveřejnil magazín iDnes.cz reportáž o akci našich aktivistů v Hradci Králové. Jelikož se pod ním strhla velká a zajímavá diskuze, rozhodli jsme se vydat také naše vyjádření. To má za cíl vyřešit veškeré mýty a mýlky, kterých se mnoho z diskutujících dopouští.Pojďme si společně rozebrat nejčastější argumenty, které v diskuzi zaznívají.

Nejčastějším argumentem se stala věta „Vždyť je pan majitel slušný a integrovaný, islám nešíří.“ Ano, i pokud je to pravda (pozn.: Islám má šikovnou pomůcku při svém šíření, takíju. Ta říká, že je v pořádku lhát bezvěrcům) nic to na celé věci nemění. Politická část islámu totiž má ošetřenou i tuto stránku. Peníze z halal certifikací míří přímo do rukou muslimských obcí.

A zde je kámen úrazu.

1) Muslimské obce již mají v popisu práce šířit islám. Všeobecně se za tyto peníze staví nové mešity, provádí se údržba těch stávajících, pořádají se veřejné i neveřejné akce, zvou se cizí islámské osobnosti, pořádají přednášky či modlitby, zajišťuje se propagace. Peníze z halal tedy přímo financují islamizaci – ať to pan majitel ví či neví, ať to podporuje nebo nikoliv.

2) Je známo, že peníze z halal certifikací se využívají i pro podporu terorismu. Viz příklad v Kanadě, Austrálii či Francii a v mnoha dalších zemích.

3) Jakmile majitel začne prodávat halal, nemá jakoukoliv možnost ovlivnit, kam tyto peníze půjdou. Jde však jen o jeho volbu prodávat halal. Kterou navíc nemusí ze své víry plnit, protože i islám uznává právo nezbytnosti.

Je tedy úplně jedno, zda halal prodává či podporuje Čech, Turek, Číňan či Nigerijec. Pokaždé jde o přímou finanční podporu islamizace.

Hlavní motivací našeho skutku bylo provokativně upozornit a hlavně otevřít dialog na toto téma. Je třeba o halal se všeho jeho důsledky otevřeně a veřejně bavit. Je třeba si jasně ukázat, co to vlastně znamená a obnáší a že problém islamizace je daleko hlubší, než povrchní rozdělení „slušný muslim“ a „šílený džihádista“.

Dovolíme si také poznamenat, že Evropa má v roce 2015 za sebou více, jak 1400 let neustálého konfliktu s islámskou politickou doktrínou. V minulosti se jakýkoliv zlý skutek ze strany arabského světa setkal s jednou jedinou pochopitelnou odezvou – mečem. Jen díky tomu je Evropa kontinentem jedinečných svobod, individualismu a hodnot. Jak hluboko někteří z nás upadli do změkčilosti a neschopnosti bránit naše, ukazuje nářek nad litrem rozlité vepřové krve.

Svoboda je věc, ve které se sladce žije, lehko se její hodnota přehlédne ale ještě lépe se ztrácí.

Proti islamizaci