Aktivismus, Solidární akce, Sport

Reportáž: Čtvrtý ročník dobročinného nohejbalového turnaje

Jako každé léto, i tento rok jsme nevynechali organizaci a účast na našem již tradičním nohejbalovém turnaji. A hned z kraje je nutno říci, že když jsme se poprvé před čtyřmi lety sešli v přátelském, avšak malém kroužku, nepředstavovali jsme si, že za čtyři roky bude z příjemně stráveného dne veliká akce se stovkou účastníků z celé naší vlasti, stánky s občerstvením, dvanácti týmy trojic, trofejemi a pětimístnými částkami vybranými na dobročinnost. Jak naše organizace roste, roste i náš turnaj. Každý rok větší, každý rok lepší!

Obrovské díky je tedy třeba zdůraznit pro čáslavské kamarády, kteří jako vždy zajistili perfektní organizaci bez jakéhokoliv problému a dovolili tím tedy naplno rozjet neskutečně přátelskou a příjemnou atmosféru, kterou si tolik lidí chválilo. Děkujeme!

Turnaj probíhal celý den prakticky bez přestávky, abychom stihli celou vyřazovací pyramidu. Účastnili se jej naši aktivisté a příznivci od moravského Rožnova až po Jablonec na severu. V zápolení nakonec zvítězili zaslouženě místní, zajímavě se umístil taktéž (zcela netradičně) pražský tým, který v dřívějších ročnících zaujímal vždy krásné poslední místo :)

pyrocomp

Jak už bylo zmíněno, celý den se nesl ve velice příjemné kamarádské atmosféře, kdy se lidé z našich krajských skupin navzájem seznamovali, měnili si zkušenosti a aktivistické rady a vymýšleli další přímé i dobročinné akce.

Hlavním účelem celé akce však byla – jako vždy – dobročinnost. Tento rok jsme na zápisném a od našich místních sponzorů (děkujeme!) vybrali částku přesahující deset tisíc korun. Většinu z těchto peněz budeme investovat do podpory místního domova důchodců, zbytek pak do podobných institucí po celé ČR. O těchto akcích budeme informovat zvlášť.

Za rok znovu v Čáslavi