Aktivismus, Přímá akce, Reportáže

Češi na Defend Europe

Mnozí z vás jistě sledují Defend Europe (webové stránky zde), první vlasteneckou misi spojených evropských aktivistů do Středozemního moře, za účelem odhalování zločinných praktik pašeráckých neziskovek a snahy snížit příliv imigrantů na náš kontinent. Věděli jste však o tom, že tohoto historického skutku se účastnili i Češi? A to ještě navíc právě z naší organizace?

Byli to totiž právě naši aktivisté, kdo byl součástí první mise a podíleli se na ní přímo na místě. A jejich zkušenost a exkluzivní reportáž a rozhovor o tom, co zažili, dnes přinášíme v článku.

Během působení mise klesl počet imigrantů o více, než 57%. Má to samozřejmě více důvodů, které bychom mohli probírat celý den. Jedno je však jasné už teď; mezi Francouzi, Rakušany, Italy a Němci to byli právě Češi, kdo stál v první linii proti imigrační vlně. Nikdo už nemůže říct, že se i náš národ přímo nepodílel na ochraně Evropy!

Zkušenost Honzy a Tadeáše vám přinášíme v rozhovoru s oběma. Pokud by vás zajímalo cokoliv dalšího, neváhejte nám napsat na náš Facebook či Email!

PV: Jak jste se k akci dostali? Co jí předcházelo?
T: Pro-Vlast dlouhodobě udržuje vřelé vztahy se zahraničními nacionalisty. Obzvlášť dobré jsou se sousedy a V4kou – Poláci, Rakušáci nebo třeba Slováci a další, všichni řešíme podobné otázky a ohrožují nás podobné problémy. V tomhle případě šlo o dobrý kontakt právě z Rakouska, který nám zařídila jedna z našich aktivistek. Martin Sellner, organizátor celé akce je právě odtamtud. Vede místní pobočku Identitářů.

H: Jsme již delší dobu v kontaktu s aktivisty ostatních pronárodních hnutí a organizací napříč Evropou. Když se plánovala tato akce, byli jsme kontaktováni lidmi z Generace Identity z Německa, Rakouska a Itálie, jestli bychom se na akci Defend Europe nechtěli podělit o naše názory a zkušenosti. Nabídku jsme bez váhání přijali.

PV: Z jakého důvodu si vás organizátoři vyžádali?
T: Jeli jsme kvůli naší praxi v bezpečnosti, zkušeností s poskytováním neodkladné první pomoci a díky tomu, že jsme mohli zapůjčit i veškeré k tomu určené vybavení. (hlavní část výbavy poskytl člen PV Martin, který nás minulý týden tragicky opustil. Děkujeme, nezapomeneme na Tebe! -pozn. redakce)  Vzhledem k tomu, že kolem Libye mluvíme o dost rizikových vodách, tak tohle organizátory přirozeně trápilo. Společně s dalšími jsme vypracovávali bezpečnostní koncepci.

PV: Co přesně jste tedy měli zajišťovat?
T: Ve zkratce vytvořit koncepci toho, jak předejít újmě na zdraví a jak ho eventuálně řešit, pokud taková situace nastane. Jakožto i adekvátně reagovat, pokud mu budeme vystavení. Řešili jsme zmíněnou první pomoc, k tomu adekvátní vybavenost a připravenost posádky ale i třeba co dělat v případě karantény apod. Bylo toho víc.

H: Šlo také prostě i o to navázat hlubší spolupráci. Koneckonců jsme sousedé a boj proti multikulturnímu šílenství je bojem společným. U nás se ještě k tomu blíží volby a uprchlická krize je jedním ze stěžejních témat pro mnoho lidí, tudíž získat nějaké nové informace o vývoji tohoto „fenoménu“ západních politiků pro nás bylo velmi zajímavé.

PV: Jak probíhala cesta?
T: Z Prahy letadlem. Příjemně, asi si na to už zvykám, ani uši netrpěly z přetlaku. Letělo se rovnou do sicilské Katánie, kde jsme se měli nalodit

H: Cesta probíhala velmi dobře a cestování jsem si rozhodně užil.

IMG_20170722_104037

V Praze na Ruzyni před odletem.

PV: Co se dělo po příletu?
T: Chvíli jsme bloudili po letišti, po pár minutách si nás vyzvedli naši průvodci – aktivistka italských identitářů a jeden z Němců. Bylo nám řečeno, že celá skupina je už v pronajatém hotelu, ale že jsou všichni nonstop pod dozorem tajné policie. Po příjezdu na hotel jsme se se všemi seznámili, potěšila i přítomnost světově známých alternativních vloggerek Lauren Southern a Brittany Pettibone.

Sicilie_1

Překrásná Sicílie.

H: Po příletu na Sicílii nás vyzvedli aktivisté GI a seznámili se situací, jejíž součástí byl i velmi zábavný policejní doprovod, kdy v podstatě každý z nás měl vlastního tajného policistu. Těm práce ovšem nepřipadala nikterak příjemná, ani přínosná a v soukromých rozhovorech si nám několikrát sami postěžovali, že tento výmysl z vyšších míst nechápou a nic proti nám, ani naší misi nemají.

PV: Tajná policie?
T: Ano. Sicilská tajná policie byla ale spíše pro Čecha jako pánové z reklamy na pizzu, kterým k dokonalé nenápadnosti stačily už jen hlavou vzhůru otočené noviny s otvory na oči. Byli ale jinak docela příjemní. Musím ale říct, že to, co (nejen) sicilská policie předvedla a kolik do celé věci musela investovat, mě udivuje. V politicky nekorektním světě se pohybuji už skoro deset let, ale nezažil jsem takový zájem složek, jako tady. Jak už bylo řečeno, prakticky každý z nás měl vlastního policistu.

H: Jak jsem už zmínil, tajná policie nás sice musela stále sledovat, ale paradoxně proti nám nevystupovali nijak nepřiměřeně, či snad přímo ofenzivně. Když to řekneme nezaobaleně, tak si prostě odpracovali to svoje, aby je nadřízení nemohli dál buzerovat.

IMG_20170722_195448

Večer před odletem na Kypr.

PV: Jak jste takovou situaci řešili?
T: Rozhodlo se, že se přesuneme na Kypr, kde by loď neměla mít takový problém přistát a kde ji nebude nikdo čekat. Když pominu zbytečné popotahování po příletu, tak vše prošlo hladce. Při loučení od nás chtěl muž, který nám pronajímal ubytování tričko a další materiály s tím, že nás obrovsky podporuje. Potěšilo.

PV: Jak probíhala cesta na Kypr?

IMG_20170723_182352

Policejní pauza na Kypru.

H: Vtipná příhoda byl náš přílet, kdy evidentně někdo poměrně vysoce postavený ze sicilské policie kontaktoval ostrahu letiště na Kypru, že jim tam za pár hodin vystoupí zřejmě kanibalové z „lodi nenávisti“. Po příletu jsme tedy byli okamžitě zadrženi, vyslýcháni a kompletně prohledáváni včetně zavazadel. Jaké bylo překvapení ostrahy letiště a kyperské tajné policie, když nenašli vůbec nic špatného či protizákonného a zjistili, že jim ve výslechových místnostech sedí parta obyčejných studentů a mladých lidí, kteří nezamýšlejí nic jiného než jezdit někde na neozbrojené lodi, fotit a natáčet.

 

T: Hned po téhle epizodě se ten přístup ale značně změnil.

H: Ano, poté byl velmi vřelý. Sami si klepali na čelo, proč je kolem naší výpravy tolik povyku. Několikrát nám zopakovali, že se omlouvají za tak přísné kontroly, ale že měli zcela přehnané informace a jen dělali svojí práci, že proti nám vůbec nic nemají. Nakonec nám popřáli šťastnou cestu a ať na sebe dáváme pozor.

PV: A jak vše skončilo?
T:  Po pár dílčích zastávkách a po rozkoukání se v úplně nových podmínkách jsme si našli hotel a začali konečně dělat to, proč jsme přijeli. Příprava posádky, vybavení, konzultace s týmem a další aktivity během čekání na připlutí C-Star. Někdy v tuto dobu také začala naplno dezinformační kampaň, které měla celou misi pomluvit. Samozřejmě že všechna se později ukázala jako lživá. (Tomuto tématu se už v minulosti věnovala ve výtečných článcích česko-italská bloggerka Monika Pilloni – pozn. redakce). O pár dnů později se mě například jeden z českých ultralevicových „aktivistů“ (Jan Vrobel, pozn. redakce) snažil na internetu přesvědčit, že jsem vlastně obviněný z pašeráctví a že mám pomalu sedět v tureckém vězení (směje se) a že on to ví lépe, protože někde četl článek.

DE2

Část týmu na kyperském letišti.

H: Každý kdo průběh mise sledoval, musel vidět ten neuvěřitelný tlak, co na ní byl od začátku vyvíjený. Klacky pod nohy jak od evropských elit, tak od prapodivných „neziskových organizací“. Obě tyto skupiny samozřejmě úzce spolupracují a společně stojí za fiaskem jménem „uprchlická krize“, které již stálo životy stovky, nebo tisíce evropanů. V několika zemích se dopředu hlásalo že pokud by loď, chtěla vyplout z jejích přístavů, nebude jí to povoleno. Že posádku sebere policie a tak podobně. Záminkou se stal údajný strašák z toho, že prý loď na které většinu posádky měli tvořit (a tvořili) vysokoškolští studenti ve věku kolem 20-27 let, je prý „lodí nenávisti“ a chce údajně ohrožovat imigranty na životě. Do očí bijící nesmysl. Defend Europe měla od začátku zcela jasně daný cíl – monitorovat protizákonné jednání neziskovek a jejich napojení na pašeráky lidí, kteří jsou bez přehánění jakousi námořní mafií, která na uprchlické krizi vydělává neuvěřitelné peníze a právě díky kterým se mnoho uprchlíků v moři utopí, protože v zájmu co nejvyššího zisku je posílají přes moře na kocábkách co sotva plují.

Video o celé kyperské rošádě. Po šesté a čtrnácté minutě na pozadí naši :)

PV: Na loď se tedy nakonec posádka dostala z Kypru? Jak vše vyvrcholilo?
T: Ano. Bylo to celé napínavé. Původní plán nalodit se přímo z přístavu nevyšel a tak nakonec tým musel odlišným, značně „bondovským“ způsobem. Mise nakonec úspěšně vyplula – zatímco si neziskovky a snad i některé bezpečnostní složky myslely, že budeme vyplouvat ze Sicílie. My jsme naši povinnost také splnili; týmu jsme předali zkušenosti i vybavení, proběhlo i zaškolení. Pro nás tím naše role skončila, začali jsme se chystat domů.

Rád bych ale poznamenal, že účast pro nás byla čest a že jsem extrémně rád, že jsme mohli náš národ reprezentovat zrovna v téhle věci. Přesně jako píšeš v úvodníku – teď už nikdo prostě nemůže říct, že by Češi a že by Pro-Vlast neudělala konkrétní kroky k zamezení přílivu imigrantů do Evropy. Je to precedent, na kterém hodláme stavět.

PV: Díky moc za rozhovor!


O tom, jak mise pokračovala si můžete přečíst na již zmíněném blogu (i s překladem z italských médií) zde. Pokud vládnete angličtinou, francouzštinou či němčinou, můžete shlédnout oficiální konferenci po skončení mise zde: